WeCreativez WhatsApp Support
Our support team is here for you. Please ask us what\'s on your mind.
Hello, how can we help you?

info@turkeydentalworld.com

Appointment

+90 0544 856 81 16

Fastbraces Diş Teli Tekniği Nedir

Fastbraces diş teli tekniği nedir?

Yıllarca süren diş teli tedavisi yerine sadece birkaç ay sürecek bir tedavi mümkün mü?
Fastbraces hızlı diş teli tekniği: Diş telleri takılarak dişlerin düzeltildiği tüm dünyada 20 yılı aşkın bir süredir uygulanmakta olup artık ülkemizde de kullanılmaya başlamıştır.

Fastbraces tekniğinin diğer sistemlere göre en büyük avantajı, ortodontik tedavi olarak adlandırdığımız diş telleri ile tedavi süresini 2 – 3 yıldan 5 ila 8 aya indirmesidir.

Sabit diş telleri, kapaklı braketler, şeffaf dişlikler gibi diğer klasik sistemlerde tedavi süresinin uzun olmasının nedeni bu sistemlerin ilk önce, ilk bir yıl içinde sadece dişlerin ağızda görünen kısımlarını düzeltmesi, sonraki bir yılda ise dişlerin çene kemiği içinde yer alan köklerini düzeltmesinden kaynaklanmaktadır.

Fastbraces tekniğinde ise tedavi başlar başlamaz dişlerin kökleri de düzelmeye başlar. Yani dişlerin hem kök hem de ağızda görünen kron olarak adlandırdığımız kısımları eş zamanlı olarak düzelir.

Bu sayede dişler, bir bütün olarak olması gerektiği yerde konumlanırlar.

Bu teknik sayesinde, uzun yıllar süren diş telleriyle dişlerin düzeltilmesi aylarla ifade edilen bir süreye indirgenebilmektedir.

Dolayısıyla çok uzun sürecek diye dişlerini düzeltmeyi erteleyen hastalarımız, birkaç ay içerisinde düzgün dişlere sahip olabilmektedirler.

Fastbraces diş teli tekniği çocuk, genç ve yetişkin yaş gruplarının kullanımına uygundur.

Fastbraces tekniği oldukça özgün, hızlı ve güvenilir bir tekniktir.

Hastalar yıllarca diş teli kullanma zahmetine katlanmak zorunda kalmadan sadece birkaç ay içinde diş çapraşıklıklarını tedavi ettirebilirler.

Fastbraces ile tedavi süresi çok kısalır
“Fastbraces ile tedavi 5 ila 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hatta bazı durumlarda ilk birkaç haftada ciddi oranda düzelme görülür.

Bu teknikte metal ya da porselen braket çeşitleri mevcuttur.

Tedavi süresince diş tellerinin belli olmasını istemeyenler estetik – porselen braketleri kullanabilir.’’

Diş yamukluğunda Fastbraces tedavisinin avantajları

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner “Tedavi süresi, aynı bozukluk göz önüne alındığında klasik braketlere göre çok daha kısadır. Hastanın braketlere alışması çok daha kolaydır.

Başlangıçta klasik braketlerde hissedilen ağrı ya da sızı gibi rahatsızlıklar ciddi oranda azalır. Diş köklerinde de etkin bir düzelme sağladığı için tedavi sonrası pekiştirme ihtiyacı daha az olur.

Fastbraces tedavisi hastalar için, diş teli tedavisinde çok cazip imkanlar sunmaktadır. Diş çapraşıklığı tedavisi olmak isteyen herkes, hızlı ortodonti konusunda uzman bir diş doktoruna giderek Fastbraces tekniği için uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler.”

Leave a Comment

(0 Comments)

Your email address will not be published. Required fields are marked *